אמונה בתיה רובשקין

עיתונאית, פעילה ומנהלת שותפה של המרכז לחקר מדיניות המזרח הקרוב

אמונה היא ילידת 1977 בארה"ב, היגרה לארה"ב כתינוקת פליטה עם הוריה מברה״מ וביקשה מקלט מדיני. סיימה את לימודיה במכללת ברוקלין עם תואר ראשון בעיתונאות, ובילתה את רוב חייה הבוגרים בעבודה בארגונים קהילתיים/מלכ"רים בניו יורק. לאחר שעלתה לארץ בשנת 2004, היא הייתה חלק בלתי נפרד מסצנת המוזיקה המחתרתית בישראל, מתוך אהבה למוזיקה והאחדות בקהילה שהמוזיקה מקדמת.

כמנהלת שותפה של המרכז לחקר מדיניות המזרח הקרוב, אמונה מבקשת לחקור ולחשוף את הפגמים של אונר"א ואת תרומתה לחסימת הדרך במשא ומתן הישראלי הפלסטיני לקראת הסכמים עתידיים, ולמצוא פתרון צודק למצוקתם של מיליוני פליטים פלסטינים אשר ממשיכים לסבול במחנות פליטים ברחבי המזרח התיכון כבר למעלה מ-70 שנה.

המרכז עומד גם בראש פרויקט למחקר ספרי הלימוד הפלסטינים, שתרגם מאות ספרי חינוך רשמיים של משרד החינוך של הרשות הפלסטינית ומדריכי מורים. דוחות המרכז הוצגו בפני גופים ממשלתיים ברחבי העולם, מה שעורר מספר פניות, חקירות ובסופו של דבר משיכות של סיוע חוץ לרשות הפלסטינית מתוך מטרה לקידום שינוי בתכנית הלימודים שתהיה מבוססת על שלום, הכרה הדדית ונורמליזציה.

אמונה מתגוררת בירושלים עם בעלה ו-4 ילדיהם ומנהלת חנות צדקה בשם 'בית דוד', המגייסת כסף למשפחות עניות בקהילה שלה.

למה אני חלק מהבית?

"הצטרפתי לארגון הבית כדי לקדם ערכים הכוללים כבוד הדדי והכרה של כל תושבי ארץ הקודש, מתוך הבנה שהדרך לשלום שייכת לאנשים עצמם".

אמונה בתיה רובשקין