עדיאל כהן

פעיל לזכויות עם ישראל ומקדם דיאלוג בין יהודים וערבים

עדיאל הוא בן למשפחת רבנים ומנהיגים קהילתיים ממוצא יהודי-תימני.

בשנת 2019 סיים את שירותו הצבאי כמפקד צוות במערך הרקטי של חיל התותחנים והחל את פעילותו ברשתות החברתיות טיקטוק ואינסטגרם על ידי יצירת תוכן העוסק בזהות יהודית-ישראלית ויצירת דיאלוג בין יהודים לערבים. עם עשרות אלפי עוקבים מכל העולם, נבחר לאחד מ-50 משפיעני הרשת הישראלים המובילים לשנת 2021, תוך ייצוג הדור היהודי הצעיר.

לעדיאל ניסיון כמנטור בתכנית משפיעני רשת בה מלווה צעירים ישראלים אשר פעילים ברשתות החברתיות ומעבר הכשרות העוסקות ביצירת תוכן המציג את הצדדים החיוביים והאותנטיים בסיפור הישראלי. נוסף לכך, לקח חלק במשלחת הומניטרית-חינוכית בקהילות דתיות שונות בהודו, כולל בקהילה היהודית במומבאי. בשנת 2021 החל את לימודיו לתואר ראשון במדע המדינה והיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב.

מדוע אני חלק מהבית?

מאז ומעולם האמנתי בצירת קשרים מתוך הבנה הדדית וגישור של פערי תרבות. אני רואה את ארץ ישראל כבית היחיד שלי ושל עם ישראל בכלל, ומתחבר לארץ מתוך חיבור עמוק לשורשיות שלנו כעם. על מנת להראות אהבה לארץ שלנו, אני מאמין כי יש להראות אהבה לכל חלקיה ולכל הקהילות היושבות בה. האמונה שלי בשלום באה מתוך הגאווה בזהות שלי וההבנה כי מתקיימות במרחב שלנו תרבויות נוספות.

מעולם לא מצאתי טעם בעשייתם של רוב ארגוני השלום המוכרים בארץ מאחר שרובם ככולם דורשים לוותר הן על חלקי מולדת בהם צמח העם היהודי לפני אלפי שנים והן על מרכיבים מרכזיים בזהות שלנו כיהודים החיים בארצם. אני סבור כי אין לנו הזכות לוותר על החלום והשאיפות שליוו את העם היהודי ושמרו עליו חי וקיים במשך אלפי שנות גלות. שלום אמיתי יגיע רק מתוך חיבור עמוק ואהבה למסורת ישראל ודאגה למולדת.

"הבית" בעיניי מסמל את האיזון המושלם בין אהבת הארץ וזהות יהודית איתנה לבין אהבת האדם ואמונה בשלום עם בני משפחתנו המורחבת.

Adiel Cohen