איתן ברגמן

פעיל למען חיבור יהודי-ישראלי וקשר התפוצות עם ישראל

איתן הוא פעיל יהודי וישראלי באירופה, מחנך וכותב המתמקד בזהות יהודית, חיבור ואינטראקציות בין יהודים בתפוצות.

אבותיו האשכנזים-ספרדים של איתן היגרו באופן תדיר בתוך אירופה, החל מפורטוגל והונגריה ועד צרפת ואוקראינה.הוא דובר צרפתית, עברית, הולנדית, ספרדית ואנגלית.

ברגמן גדל בקהילה היהודית של בלגיה כאזרח ישראלי ששהה בקביעות בישראל, שם מתגוררת משפחתו מזה כמה דורות. לאחר שסיים את לימודיו הוא עזב את הקהילה הקטנה והוקסם מהתדמית המוזרה של יהודים וישראל בחוץ לארץ, ומאז שואף להילחם בבורות בנושאים אלו. לאחר שחווה שנאה ובורות כלפי היהודים וישראל באוניברסיטאות בהן למד יחסים בינלאומיים, הוא התמסר לחינוך חיובי על יהודים וישראל. הוא מרבה לקיים אינטראקציות עם קהילות יהודיות ופלסטיניות באירופה ומחנך צעירים וסטודנטים באוניברסיטאות על נושאים שונים סביב שלום אזרחי ותרבות יהודית פחות מוכרת. בעבודה עם ארגונים רבים, איתן יוצר תוכניות להדק את הקשרים בין התפוצות לישראל.

בעבר עבד באגודה היהודית האירופית כקצין לענייני נוער של האיחוד האירופי, והוא מסור לשמירה על הדור הבא של יהודי אירופה שהינו חלק בלתי נפרד מישראל ומתדמיתה.

למה אני חלק מהבית?

"התפקיד שלי בבית הוא להפעיל את הידע, הרשת והכישורים שלי כדי ליצור קשרי חוץ עבור הבית ולהבטיח חשיפה לחו"ל. אני מקווה שזה ירפא את השיחה שיש לנו על הסכסוך בחו"ל על ידי התמקדות בפתרונות אופטימיים עם חזון. אני רואה את העולם החיצון כגורם מסית בסכסוך הפועל ככוח מפריד ומקטב. אני רוצה להבטיח שנוכל לשנות את המסגרות של אינטראקציות אלה ונוכל ליצור קשרים בין תפוצות רבות. לשם כך, אני שואף לתכנן אירועים עם חברי "הבית" בתפוצות כדי לצמצם את הגשרים בינינו ולהבטיח קשרים בריאים ואירועי דיון בין ישראלים ופלסטינים. עבודה דרך הבית מבטיחה חתירה נגד השמצות של ישראל ופלסטינים.

העבודה שלי מתמקדת ב:

1. יצירת קהילות יהודיות מאוחדות וגאות יותר ברחבי אירופה ויצירת אירועים בין-תרבותיים.

2. חשיפת קהילות ישראליות ופלסטיניות למגזרים משפיעים בתפוצות כדי להילחם בבורות ולהנחיל מסגרת לשלום. אזרחי.

3. מתן כלים לקהילות צעירים וסטודנטים בתפוצות לחיזוק זהותם ולהתמודדות עם אנטישמיות והדרה על צורותיה השונות.

אני מאמין שיש לתעדף שיחות ואינטראקציות למען שלום אזרחי במקום תיעדוף חילופי שטחים ושלום משפטי. לישראלים ולפלסטינים מגיע שלום בתוך הארץ ומחוץ לארץ.״

איתן ברגמן