נאסר קינגו

פעיל למען שלום ולמען זכויות הפלסטינים בפזורה

נולד ב1984 באופסלה, שבדיה, נאסר שייך לפזורה הפלסטינית בחוץ לארץ. סבו וסבתו במקור מטבריה ומצפת ושני הוריו נולדו וגדלו ברובע היהודי הישן בדמשק לפני שהגיעו לשוודיה בצעירותם. הוא פעיל שלום בעיקר ברשתות החברתיות, מתכנן ערוץ יוטיוב משלו ובקרוב יכתוב את ספרו הראשון.

נאסר הוכשר כמחנך נוער ועבד עם צעירים למעלה מ15 שנה דרך ארגונים שונים, בעיקר בימק"א השוודית.

נאסר חי כל חייו באזור פגיע במיוחד של שוודיה, שבו הפשע שולט באופן יומיומי. הוא גדל עם תרבויות ושפות שונות, מה שהעניק לו השראה לשמור על לב וראש פתוחים לאורך כל חייו.

למה אני חלק מהבית?

"בקהילה הפלסטינית ממנה אני מגיע, רוב האנשים תמיד היו שייכים לחלק השליו והפתוח של הפליטים. כפי שהוזכר קודם לכן, החיים בין תרבויות שונות פתחו אותי גם לתרבות היהודית, להיסטוריה היהודית ואפילו לשפה העברית. בדיוק כפי שישבתי עם צ'יליאנים ואכלתי אמפנדס ודיברתי איתם ספרדית, עשיתי את אותו הדבר עם חבריי היהודים, מה שהוביל להרבה ידע ואהבה שאני שואף מדי יום לחלוק עם אחרים.

הרבה מאוד זמן חיפשתי משהו שמחבר אותנו כפלסטינים וישראלים, ערבים ויהודים, מקום שבו נוכל לעשות שינוי ביחד. מאז שבאתי במגע עם ״הבית״ ועד היום, אני מרגיש שזהו הגשר המושלם בינינו. מניקוי הרחובות מאשפה ועד ניקיון השנאה באינטרנט, יום יבוא וכולנו נוכל להתפלל יחד בהר הבית, אינשאללה בעזרת ה׳.

איננו יכולים ליצור צדק באמצעות עוולות נוספות ואינו יכולים ליצור צדק חדש עם עוולות מתמשכות – דבר אחד אינו שולל את השני. הגיע הזמן להערכת מצב לזכויות של כולם.

מספיק עכשיו, חלאס!"

נאסר קינגו