ישי פליישר

הדובר הבינלאומי של הישוב היהודי בחברון

ישי הוא משפטן בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת קורדוזו בניו יורק. בעבר היה מנהל תוכן של שתי תחנות רדיו בשפה האנגלית בארץ. הוא גם פובליציסט ופודקסטר, וכותב בעיתונות חשובה כמו ניוזוויק והניו יורק טיימס. הוא פועל בעד זכויות היהודים ביהודה והשומרון, ובעבר נלחם בהחלטת אונסק״ו אשר הגדירה את מערת המכפלה בחברון כאתר מורשת פלסטינית, ועקב פעילתו החל כדור שלג להתגלגל עד שארה״ב יצאה מהארגון במחאה.

ישי גדל בחיפה עם ערבים בשכונת כבביר, ושם התחבר לצד השני של הסיפור הישראלי. לכן, בעיר האבות והאמהות, הוא גם עוסק בעניני דו קיום עם ערביי חברון.

ישי הוא בן להורים מסורבי עליה מברית המועצות לשעבר ולכן מדבר גם רוסית. הוא בוגר ישיבת מעלה אדומים, שירת בצנחנים, והיום מתגורר בגוש עציון.

למה אני חלק מהבית?

״בחברון, עירו של אברהם אבינו ובירתו הראשונה של דוד המלך, יש לא מעט שונאי ישראל, אבל יש גם אוהבים. אני בעד שיח פתוח עם שכנינו, ולכן אני חלק מהתהליך שהבית מקדם. אני יהודי וישראלי, ואני חלק ממשהו שמאוד חשוב לי שזה שיבת ציון ושיבת עם ישראל לארצו, ויש איתנו גם עמים ושבטים אחרים שחיים פה – הם בני דודינו, יש לנו שפה דומה ואנחנו מאמינים באל אחד. הערבים שמקבלים באהבה את העובדה ששבנו הביתה ונמשיך להיות פה לנצח, בכל הארץ בכלל ובלב הארץ בפרט, איתם אני רואה הזדמנות לעבוד ולחיות ביחד. אם יהיה כבוד בינינו, גם תהיה ברכה לנו, לארצנו ולכל שכנינו.״

ישי